„Jaś i Małgosia” – teatrzyk dla dzieci

Dziś GBP w Bocheniu gościła aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Art –Re z Krakowa.

Przedstawili oni znaną na całym świecie bajkę, pt.” Jaś i Małgosia”, w troszkę rozszerzonej wersji – z domieszką zagadnień dotyczących zdrowego odżywiania.

Spektakl dla dzieci odbył się tym razem w Szkole Podstawowej w Zielkowicach przy udziale przedszkolaków i dzieci z klas I-III z tejże placówki.

Głowni bohaterowie Jaś i Małgosia, spacerując po lesie zachęcali do jedzenia owoców i warzyw, które są bardzo ważnymi elementami zdrowego trybu życia.

Podczas spaceru spotkali złą czarownicę,która uwielbiała słodycze i chciała zrobić dzieciom krzywdę. Jednak sprytne rodzeństwo dzięki wrodzonej inteligencji zdołało się wydostać z zasadzki i uciec.

Melodyjna muzyka oraz wpadające w ucho liczne piosenki, a także bajkowa scenografia to najistotniejsze walory przedstawienia. W fabułę spektaklu wplecione zostały terminy i pojęcia dotyczące zdrowego stylu życia. Dzieci uczestniczące w przedstawieniu poznały istotne treści z tym związane.

W przedstawieniu wzięło udział około 40 małych widzów z terenu Gminy Łowicz.

A poniżej fotorelacja z przedstawienia.