„Rzepka w lokomotywie” – zajęcia plastyczno – teatralne

Kolejny dzień ferii za nami, w naszej bibliotece również dziś nie zabrakło atrakcji oraz chętnych, by spędzić go wspólnie na zabawie i w miłej atmosferze.

Hasło dzisiejszego dnia brzmiało bardzo tajemniczo: „Rzepka w lokomotywie”. Niektórzy spośród uczestników oczywiście się domyślili, iż ma to związek z literaturą. Nie pomylili się…

Najpierw wspólnie głośno odczytano dwa wiersze znanego dzieciom poety Juliana Tuwima. Pierwszym z wierszy była „Lokomotywa”, zaś kolejnym „Rzepka”. I właśnie ten drugi wiersz dostarczył wszystkim pomysł na dzisiejszą aktywność. Dzieci po wysłuchaniu wierszy wylosowały karteczki z nazwami postaci, które występowały w utworze. Następnie „feriowicze” wykonali maski charakterystyczne dla poszczególnych bohaterów utworu. Do dyspozycji były kredki, mazaki, kleje, bibuły, papiery kolorowe, plastelina…– każde z dzieci wedle własnego uznania ozdobiło swoją pracę. Gdy wszyscy ukończyli zadanie nastąpiła część kulminacyjna – przedstawienie.

Mali aktorzy w przygotowanych przez siebie maskach, jeszcze raz wysłuchały wiersza „Rzepka”, jednak tym razem wraz ze słuchaniem utworu przedstawiały jego poszczególne fragmenty. Taka wersja wiersza wszystkim bardzo przypadła do gustu.

Maski, które dziś wspólnie wykonaliśmy w ramach feryjnych zajęć każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą do domu.

Podsumowując, dzisiejszy dzień chyba wszyscy zaliczymy do udanych 🙂  Jak dobrze się bawiliśmy widać na zdjęciach.