ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI W CZASIE EPIDEMII

Serdecznie zapraszamy naszych czytelników od dnia 19 maja 2020 r. do korzystania z naszych zbiorów.

Zasady korzystania z biblioteki w czasie epidemii

📷

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI W CZASIE EPIDEMII

Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia.

Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek, książki podaje wyłącznie bibliotekarz.

Obsługa czytelników odbywać się będzie na korytarzu biblioteki. Przy stanowisku obsługi może przebywać maksymalnie jeden czytelnik. Pozostali czytelnicy proszeni będą o zachowanie bezpiecznej od siebie odległości min. 2 metry.

Czytelnik wchodzący do biblioteki ma o b o w i ą z e k noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk.

Nie ma możliwości wypożyczenia czasopism.

Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane są czternastodniowej kwarantannie. Sprawi to, że nasze zbiory będą całkowicie bezpieczne.

Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się to nowych zasad.

Pracownicy zobowiązani są do dezynfekowania miejsc pracy.

Wszystkie wydarzenia kulturalne, zajęcia stałe zostają zawieszone do odwołania.

Powyższe procedury funkcjonują na podstawie:
• Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 02.05.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
• Wytycznych dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, 28.04.2020 r.
• Rekomendacji Biblioteki Narodowej dla bibliotek po zniesieniu zakazu prowadzenia działalności