ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI W CZASIE EPIDEMII

Serdecznie zapraszamy naszych czytelnik贸w od dnia 19 maja 2020 r. do korzystania z naszych zbior贸w.

Zasady korzystania z biblioteki w czasie epidemii

馃摲

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI W CZASIE EPIDEMII

Biblioteka b臋dzie funkcjonowa艂a wy艂膮cznie jako wypo偶yczalnia.

Czytelnicy nie maj膮 wolnego dost臋pu do p贸艂ek, ksi膮偶ki podaje wy艂膮cznie bibliotekarz.

Obs艂uga czytelnik贸w odbywa膰 si臋 b臋dzie na korytarzu biblioteki. Przy stanowisku obs艂ugi mo偶e przebywa膰 maksymalnie jeden czytelnik. Pozostali czytelnicy proszeni b臋d膮 o zachowanie bezpiecznej od siebie odleg艂o艣ci min. 2 metry.

Czytelnik wchodz膮cy do biblioteki ma o b o w i 膮 z e k noszenia maseczki i zdezynfekowania r膮k.

Nie ma mo偶liwo艣ci wypo偶yczenia czasopism.

Wszystkie ksi膮偶ki zwr贸cone przez czytelnik贸w poddawane s膮 czternastodniowej kwarantannie. Sprawi to, 偶e nasze zbiory b臋d膮 ca艂kowicie bezpieczne.

Podj臋te ograniczenia, kt贸re s膮 niezb臋dne ze wzgl臋d贸w bezpiecze艅stwa, mog膮 wyd艂u偶y膰 czas obs艂ugi czytelnik贸w. Dlatego prosimy Pa艅stwa o wyrozumia艂o艣膰, cierpliwo艣膰 oraz dostosowanie si臋 to nowych zasad.

Pracownicy zobowi膮zani s膮 do dezynfekowania miejsc pracy.

Wszystkie wydarzenia kulturalne, zaj臋cia sta艂e zostaj膮 zawieszone do odwo艂ania.

Powy偶sze procedury funkcjonuj膮 na podstawie:
鈥 Rozporz膮dzenia Rady Ministr贸w z dnia 02.05.2020 r. w sprawie ustanowienia okre艣lonych ogranicze艅, nakaz贸w i zakaz贸w w zwi膮zku z wyst膮pieniem stanu epidemii.
鈥 Wytycznych dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, 28.04.2020 r.
鈥 Rekomendacji Biblioteki Narodowej dla bibliotek po zniesieniu zakazu prowadzenia dzia艂alno艣ci