ACADEMICA – Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych

Za pośrednictwem Gminej Biblioteki Publicznje w Bocheniu można korzystać z zasobów cyfrowych udostępnianych przez Bibliotekę Narodową. Dzięki projektowi ACADEMICA czytelnik zyskuje bezpłatny dostęp do ponad 2 700 000 publikacji, w tym artykułów, monografii, całych numerów czasopism, współczesnego piśmiennictwa naukowego ze wszystkich dziedzin, a także najnowszych wydań podręczników akademickich, tekstów źródłowych i literatury pięknej.

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA powstała w oparciu o tradycyjny system wypożyczeń międzybibliotecznych. Głównym celem projektu jest uzupełnienie, a w przyszłości zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych, wypożyczaniem publikacji w postaci cyfrowej, które mogą trafić do szerszego niż do tej pory grona czytelników.